vigsellokal stockholm, tips någon?
Någon som känner till en fin lokal för borgerlig vigsel inomhus under vinterhalvåret i Stockholm?
Någon nämnde Villa Berglundas lusthus. Några fler tips?
Någon som känner till en fin lokal för borgerlig vigsel inomhus under vinterhalvåret i Stockholm?
Någon nämnde Villa Berglundas lusthus. Några fler tips?
Jag läste nyligen att man nu kan hyra Hallwylska muséet för bröllop, det är ju en jättefin lokal. Fjärilshuset i Haga? Södra teatern har fin lokal med utsikt över stan, ligger i anslutning till baren. De har även fin festvåning. Fåfängan ordnar bröllop. På Långholmen finns flera fina lokaler, t.ex. Carlhälls gård.
Edsbergs Slott, vi både vigs på plats och har festen där!!
Superfina lokaler!
Glömde visst skriva att vi bara är ca 25 pers (familjen) så jag skulle gärna även få tips på mindre lokaler, enbart för vigselceremonin (inte festen). Fåfängans lusthus var fint. Fler tips?
Ute på Lidingö så finns det dels Loviks Gård, som passar utmärkt för ett mindre sällskap och sedan finns det Elfviks Gård, som är otroligt vackert och mysigt!
Kolla olika mus´´er, tror att en kollega gifte sig i Musikmuséet. En del hotell kan säkert ha fina lokaler?
vi ska vara på Tornvillan
Superbra tips. Ofta är de dock lite dyra för vår budget... Någon som vet någon billig och liten lokal? (för 27 pers)