• Fru snart

    Fel färg på skorna, men sååå rätt!

    Nu har jag väl brutit mot allt vad tradition heter... jag har sökt med ljus och lykta efter ett par vita skor, men idag gav jag upp.
    Då stod dem där, mina drömmars skor, ballerina, men inte vita... kände mig som Dorothy i oz... de är mörksilvriga med glitter och en grå rosett på.
    Våger mig på denna utsvävning eftersom vårt bröllop går i grått, isbabyblått och vitt. Mina skor matchar inbjudningskorten perfekt. hihi
    Jag ha en vit brudklänning på mig, men det blev jättefint och jag känner mig supernöjd!
    Antar att några kommer att höja på ögonbrynen åt mina skor... men det bjuder jag på.
    Några fler som ska ha annan färg på sina skor?

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-09-16 21:56
    Ska tillägga att skorna kommer synas lite, då klänningen var lite för kort och därför sys en spets på längst ner, men den är hålig. Men det gör mig ingenting.

  • Svar på tråden Fel färg på skorna, men sååå rätt!
  • F A M E

    Jag tycker dom är super snygga.

    Hoppas själv på att hitta de rätta skorna även för mig då de ska bege sig. Har kollat runt lite på skor och tycker de är svårt att faktiskt hitta bra skor till bröllop.

    Jag hade inte tänkt slänga ut en massa pengar på skor som jag bara använder 1 gång i mitt liv. Hoppas då på att hitta skor som man kan använda även vid senare tillfälle.

  • Fru snart

    tack! Så tänkte jag också... de här skorna kommer jag säkert få anledning att använda igen.

  • F A M E

    Håller fullkomligt med dig... dom ser dessutom dansvänliga i för en som inte är så hajp på att stutsa runt i klackskor.

    Önskar dig all lycka till.

  • sanan

    kan bara säga grattis till de fina skorna..

  • oktober18

    Kul med annorlunda skor! Själv ska jag ha röda skor till vit klänning med röda broderier.

  • baver

    hej, jag har också gett upp på att hitta snygga vita skor..älskar skor och klackar och kommer antagligen att ha ett par limegröna el mörklila skor som matchar buketten

  • N79

    Klart att man kan ha annat än vita skor. Det är till och med snyggt att ha en annan färg tycker jag, det får gärna synas. Själv ska jag ha ett par supersnygga djupröda skor från Dior....

Svar på tråden Fel färg på skorna, men sååå rätt!