Var kan man framkalla egendesignade tackkort?
Hej!
Vi har skapat ett eget tackkort på fyra sidor som vi vill framkalla. Vet någon var man kan göra det? De flesta ställen verkar ha färdiga mallar man måste använda.
Hej!
Vi har skapat ett eget tackkort på fyra sidor som vi vill framkalla. Vet någon var man kan göra det? De flesta ställen verkar ha färdiga mallar man måste använda.
Det handlar väl om att trycka och inte framkalla i ert fall.. Eller? I sa fall är det tryckerier som gäller.
Jag vet att vistaprint.se har tomma mallar men dem är nog bara tvåsidiga. Vi har använt dem för att trycka ett kort på oss på framsidan och lite text på baksidan. Funkat jättebra och billigt också.
Zozo, vi tänkte oss samma typ av papper som i fotoböcker, fast som ett tackkort. Ska kolla med tryckerier med.
Tryckerier har ju olika sorters papper de med, sa kolla med dem. Hur har ni gjort dem? I nagot program eller?
Jag har hittat en tjej som heter Rebecka och som kan förbereda en inbjudan som man själv har gjort klart för tryckeri. Gå in på hennes hemsida och gör en intresseanmälan:
www.fabdesign.se
Zozo, vi gjorde en version i page maker, men går också att göra i microsoft publisher.