• Pumpkin

    Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.

    Tufftufftuff tufftufftuff TOOOT TOOOT – Nästa anhalt: Tråd nr. 9!

    Tänk att tiden har gått så fort! Nu är vi inne på VÅRT ÅR brudar, om ett år är vi alla fruar Förvånad
    Välkommen till vår härliga tråd! Här har en del av oss huserat sedan januari 2006 medans en hel del har hittat hit längs vägen, och alla är lika välkomna. Det är bara att armbåga sig in i gänget Flört De som mest frekvent hänger här just nu är:

    Med bestämt datum:

    080524 Brud 080524
    080620 Alvaerevahome.gamman.se/inahjärtaradam / www.alvaereva.blogspot.com
    080628 Bellanotebridetobe.weddingannouncer.com
    080628 AnneiLund

    080705 Snitte - 5/7 2008rebeccaochmagnus.weddingannouncer.com
    080705 stjärngudinnan
    080705 Pumpkinlarsandangelicaswedding.blogspot.com / foreverandever.weddingannouncer.com
    080705 Mitziemoe
    080705 Pärlplattan
    080712 Flamora
    080719 Anja 19 juli 2008anjasbrollops.blogg.se / anjaochdaniel.weddingannouncer.com
    080726 Anettan73tobiasoanette.weddingannouncer.com

    080802 Englaliandreasjohanna.weddingannouncer.com
    080802 Steffis steffiochtommy.weddingannouncer.com
    080802 GME76
    080808 Hedebrishedebris.weddingannouncer.com
    080808 Vidalila
    080808 B & Sbojanochsamantha.weddingannouncer.com
    080816 Annimminnic.weddingannouncer.com
    080816 Du & Jag
    080823 jeeksa080823marcusochjenny.weddingannouncer.com
    080823 Schatzilein

    Med mage istället för datum, men lika välkommen ändå:
    sajber.pillanhome.gamman.se/pillanochkjelle

    Vi har även våra egna ”hustomtar” – dvs brudar som redan gift sig som hänger här med oss då och då Skrattande

    *Vi uppdaterar inte listan i tråden, det blir så himlans rörigt då*

    Vill också passa på och säga följande:
    Om jag har glömt någon är det inte för att ni inte är välkomna eller att ni på något sätt är mindre värda, det är bara svårt för mig att komma ihåg alla som kommer in i den här tråden och har ni då inte mailat mig så kan det hända att ni inte finns med på listan. Maila mig nästa gång så kommer ni med Flört

    Dåså, låt planerandet och snackandet fortsätta!

  • Svar på tråden Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.
  • AnneiLund

    FAN...springer bort och läser på flaskan...snart tillbaks!!!!
    Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-02-21 11:45:13 följande:


    Haha Jag har faktiskt aldrig sett kattmynta på sprayflaska?
  • Anja 19 juli 2008

    Svara nu då för sjutton kvinna... ska jag sätta igång med städningen NU eller INTE...

  • Pumpkin

    Ja, man måste lyxa till det så att man är fin till bröllopet


    AnneiLund skrev 2008-02-21 11:44:22 följande:
    Åh...lyx, det kanske man ska göra...och sen säga till Anders at det kostade 150 kr!!!Bra idé!!Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-02-21 11:43:09 följande:
  • Anja 19 juli 2008

    Jag hämtar barn vid 16-16.30 ungefär

  • AnneiLund

    Det var ngn form av kattmynta!!!!
    Vilken tur....


    AnneiLund skrev 2008-02-21 11:46:06 följande:
    FAN...springer bort och läser på flaskan...snart tillbaks!!!!Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-02-21 11:45:13 följande:
  • Pärlplattan II

    Vi brukar lyfta våra katter till klösbrädan om de klöser där de inte får, och de klöser sällan där de inte får numer.

    Kattmynta undrar jag mycket över - våra katter bara tvärvänder om vi tar fram, så det har vi helt dumpat.

    I natt drömde jag att jag fick barn, helt oväntat och det sa bara plupp så var han ute. Sen kunde jag verkligen inte bestämma mig för ett namn (och jag har bestämt att en eventuell framtida pojk ska heta Emil, sen ungefär urminnes tider). Peter var hos sina föräldrar och hade fullt upp så han kunde inte komma och hjälpa mig heller. Men det gick bra, hittade våra (mina och mina syskons) gamla grejer, vagn, filt, kläder, ja... allt. Sjukt.

    Har faktiskt delat på papprena nu! Bara resten kvar alltså. Om jag får stämplarna någon gång.

  • AnneiLund

    Vi kan inte lyfta vår, hon är hårig, gammal, fiser bajs och klöser mig och jag försöker.....
    Pärlplattan II skrev 2008-02-21 11:47:16 följande:


    Vi brukar lyfta våra katter till klösbrädan om de klöser där de inte får, och de klöser sällan där de inte får numer. Kattmynta undrar jag mycket över - våra katter bara tvärvänder om vi tar fram, så det har vi helt dumpat.I natt drömde jag att jag fick barn, helt oväntat och det sa bara plupp så var han ute. Sen kunde jag verkligen inte bestämma mig för ett namn (och jag har bestämt att en eventuell framtida pojk ska heta Emil, sen ungefär urminnes tider). Peter var hos sina föräldrar och hade fullt upp så han kunde inte komma och hjälpa mig heller. Men det gick bra, hittade våra (mina och mina syskons) gamla grejer, vagn, filt, kläder, ja... allt. Sjukt. Har faktiskt delat på papprena nu! Bara resten kvar alltså. Om jag får stämplarna någon gång.
  • Nienna

    Pumpkin - 5 juli 2008 skrev 2008-02-21 11:45:13 följande:


    Haha Jag har faktiskt aldrig sett kattmynta på sprayflaska?
    Jag har inte på sprayflaska, men på flaska med en pip som man droppar med.

    Men jag tror det fungerar bättre på hanar än honor då det tydligen ska påminna om katthonors urin.
Svar på tråden Nu är det nära! Sommarbröllop 2008 är snart i mål.