Hur ser era vigselringar ut?
Så svårt att välja tycker jag iaf, hade tänkt lägga 7000-8000 kr på vigselringen. Hur gjorde ni? Vad får en ring kosta för er? Nyfiken! ;)
Så svårt att välja tycker jag iaf, hade tänkt lägga 7000-8000 kr på vigselringen. Hur gjorde ni? Vad får en ring kosta för er? Nyfiken! ;)
Designade själv. kollade först runt massor i jag vet inte hur många affärer och än fler internetbutiker. Men MIN ring bara fanns inte. så började kolla på stenar istället. visste att jag ville ha en princessa och sen att det skulle vara stenar tätt på rad och att jag ville ha med färgade stenar också. så det slutade med att jag ritade ringen själv i photoshop och köpte stenarna jag ville ha och gick till en smed som fick göra den åt mig. Supernnöjd blev jag. Gick tilslut på mer än vad vi från början tänkt lägga på ringen, men när jag fick tillbaka den från värderingen blev jag ännu mer nöjd då den värderades till mer än dubbla kostnaden.
så tillslut bidde det än väldigt dyr ring för en ändå ganska normal kostnad.
och den ser ut som en hel dröm och är perfekt enligt mig.