Inlägg från: Lilla fästmön |Visa alla inlägg
  • Lilla fästmön

    Någon som ska ha festen på Kungliga Borgen i år?

    Vi funderar på att ha festen på Kungliga Borgen på Gärdet. Är dock lite osäkra på mat/personal etc nu när det är nya ägare. Någon som planerar att ha festen där i år?

  • Svar på tråden Någon som ska ha festen på Kungliga Borgen i år?
  • Lilla fästmön

    Maven, men gud så tråkigt att höra! Förstår att det måste ha varit en helt hemsk upplevelse. Vilken tur att ni har fått tag i ett annat ställe med så kort varsel! Tack för att du delade med dig av era väldigt tråkiga erfarenheter, nu går Borgen helt klart bort för våran del också.

    Jag har varit i kontakt med de nya ägarna, via telefon, mail (tar minst en vecka innan det svarar) plus att vi varit uppe på Borgen och pratat med dem och enligt mitt tycke är de både arroganta och oproffsiga, väldigt synd på ett sånt fint ställe. Hade helt klart valt att ha festen där om de hade varit lite mer tillmötesgående. Nu blir det nog Rosendals trädgårdar istället.

Svar på tråden Någon som ska ha festen på Kungliga Borgen i år?