Lite ledsen...
Jag har inte väntat mig någon möhippa, har inte några vänner som skulle kunna göra en, lite synd men sant.
Så skulle jag klippa mig i fredags, i samma kommun som mina föäldrar bor i. Skulle även upp till dem och prata inför bröllopet på söndagen, så jag bestämde mig för att stanna hela helgen, något jag inte gör ofta.
Så fick jag på omvägar höra (i fredags) att sambons systrar hade tänkt köra en liten möhippa på lördagen, men eftersom jag skulle bort är den då inställd.
Jag vet att det skulle vara en överraskning, men eftersom vi inte umgås särskillt mycket så har ju jag ingen aning om vad de skulle göra, de hade väl i alla fall kunnat sagt åt sambon att han skulle sett till att jag var hemma den dagen.
Känns lite ledsamt att man inte år någon möhippa pga en sådan sak