• lillstrumpa23

    Undrande

    Hej!

    Om vi redan har förlovat oss för 2 år sedan, det var ett gemensamt beslut. Kan inte han fria till mig då eller har vi redan förbrukat det? :) Om ni förstår vad jag menar. Å om han skulle gå ner på knä och allt det där. Ska han då ha en ring och fria med?? Jag e inte så duktig på allt det där

  • Svar på tråden Undrande
  • anne på grönkulla

    Om ni vill ha det så så finns det inget som hindrar. Om ni istället vill bestämma bröllopsdatum helt enkelt, eller göra alltihopa, är det helt ok också!

  • Jozzylecter

    Varför skulle ni inte kunna göra på det viset? Tror inte det kommer en förlovnings-polis och tar er. ;) Ni kan ju välja att se det hela som en officiell förlovning. Hoppas det blir romantiskt!

  • lillstrumpa23

    Man vet ju aldrig :) Man har ju hört att har man väl förlovat sig så har man och då kan inte killen fråga på det där traditionella sättet

Svar på tråden Undrande