Hur få ringarna att hålla ihop?
Jag gifte mig för ungefär ett år sedan och har därmed två ringar på mitt finger. Det ser jättefint ut när de sitter ihop som de ska men de gör de väldigt sällan!
Jag har smala fingrar och de blir smalare nere vid "roten" eller vad man ska säga. Där är ringarna för stora för mitt finger och glider gärna isär. Ser riktigt fult ut! När jag viftar med handen så kan jag höra hur ringarna liksom slår mot varandra. Jag vill ju att de ska sitta ihop!
Har funderat på att förminska ringarna men min knoge är ganska stor i jämförelse så är rädd att jag varken skulle få dem på eller av fingret.
Finns det något man kan göra för att de ska hålla ihop? Kanske skaffa en skena eller liknande? Jag funderar starkt på att smälta ner dom och göra om dom till en enda ring snart