Näbbklänning
Någon som har sett en fin näbbklänning?
Jag letar och letar, men det är svårt att hitta den rätta.
Någon som har sett en fin näbbklänning?
Jag letar och letar, men det är svårt att hitta den rätta.
Jag var inne idag på en underbar bröllopsbutik på Söder...superfina & bra priser...
Mkt bra tips med klänningen från Ellos! Man ko0mmer undan billigt, och kan som sagt byta band till ett som matchar... Ska fundera på den.
Angelinas har fina kläder som till barn =)
Äntligen har jag hittat en klänning!
Vilken tur att det finns reklam på TV
linuslotta.com/se/shop/girl/dress/product/9878
Jag har beställt från Ellos. Bild finns i galleriet
VARNING!
Beställ INTE den här klänningen. Den ser så fin ut på bild, men när jag fick hem den var färgerna extremt skarpa. Påskgult och neonorange.
linuslotta.com/se/shop/girl/dress/product/9878
Vilken butik då och kommer du ihåg vad de hade för minsta storlek?
Jag köpte klänningarna från Ellos,men måste dessvärre skicka tillbaka dom. Minsta dottern är 2 år i sommar,men den minsta stl gick till golvet :(
Men guud så söta dom var!
Nu ska jag beställa från H&M faktiskt! Jättefina vita klänningar med lite hålmönster i.
shop.hm.com/se/shoppingwindow
dept=BARN_NEWS_KIDS&shoptype=S
gick visst inte att länka.....
Hur som helst så kostade dom bara 149:-, och är jättefina :)
Jag har också köpt den från Ellos, nu är det dessutom 50% rabatt på en vara så man kan ju passa på.
jag har beställt min från kanacca, helt underbar tyll prinsess klänning. kostade 650kr i svenska men då hade hon nog hundra klänningar o välja bland. o min 6åring har noga tittat i månader tills hon var helt säker!!
www.kq.fi/&first_prod=1
Finns även fina på Tradera
Jag har precis beställt en jättefin tärnklänning från www.justdresses.co.uk/
De hättefina och klassiska klänningar till bra priser! Frakten är dessutom billig, 6.95 pund till Sverige. Har inte fått klänningen än så jag väntar med spänning.... Jag har verkligen googlat och kollat runt överallt, och jag fastnade för detta alternativ.
Man kan alltid sy själv som jag gjorde... det är inte en hel vetenskap och blir mycket billigare.... bilder finns på turbojennys.blogg.se
Klänningen kom idag och var hur fin som helst, finare än på deras bilder!!! Beställde i torsdags kväll och den kom i dag, snacka om rekordsnabb leverans!
Nu har jag köpt en klänning på Lindex!
www.lindex.com/se/Products/Product.aspx&subid=1357452&prodid=3171058&parentid=111366&promolevel=true&color=457685&NewView=true