• chasod

    Tips på bröllopsklänningar i Stockholm

    Ska gifta mig i sommar och har börjat kika efter klänningar. Ska ner till Stockholm nästa vecka och tänkte passa på att titta runt och prova lite. Någon som har tips på bra butiker som även har lite större storlekar och som inte kostar allt för mycket, har budgeterat för ca 5000:-

  • Svar på tråden Tips på bröllopsklänningar i Stockholm
  • kochen93

    Vet att det finns en ute i Ropsten, en outlet. Den har lite större storlekar och jag har för mig att det inte är superdyrt. 

  • augusti

    För 5000 är det nog bäst på nätet tyvärr. Men ropsten som sagt är bra, annars är det bra att vänta till rean i vår i sthlm, där får man köpa provexemplar för billig peng. Dock vet jag inte om stora strlkar finns

  • MikaBröllop

    BridalOutlet i Ropsten, många klänningar att välja mellan och de dyraste låg runt 5000 (beror såklart på vad du vill ha för modell och så) samt billigare när jag provade och sedan köpte där :) De har även större storlekar samt har snabb leveranstid om man behöver beställa in någon större. 

    Lycka till! 

  • Fia88

    Hej,
    Vill tipsa om tjejen som jag har köpt min brudklänning av.
    Loveyourdress.se
    Jennie är supergullig och villiga att hjälpa till med allt.
    Klänningarna skräddarsys för under 5.000 kr.
    Lycka till!
    <3

Svar på tråden Tips på bröllopsklänningar i Stockholm