Tror ni på detta och har ni erfarenhet av Bumpits?
Jag har nästan aldrig blivit nöjd när jag gått till frisörer därför "klipper" och färgar jag mitt eget hår så till bröllopet tänker jag fixa det själv så klart.. :)
Min svägerska är grym på att sätta i extensions (hon har gjort det på mig förut) så det kommer jag göra för jag har axellångt tunt hår och vill ha ett ordentligt svall..
frisyren jag tänkt mig blir ungefär så här, fast jag har mörkthår.. :)
sen i bak tänkte jag ha en ganska stor vit rosett eftersom jag verkligen älskar rosetter.. :)
vad tror ni om det?
Sen till grejen nu, jag kollade runt på youtube efter sätt att få schysst volym på huvudet och hittade bumpits och tyckte det verkade vara en bra grej att testa, hade turen och hittade på tradera för en billig peng så jag har köpt ett paket nu, frågan är om ni tror att det kommer funka? och om någon använt bumpits?
Vet inte hur många som hört om dessa men här är en bild på dom iallafall.. det är liksom en grej man sätter i hårbotten och sedan tar sitt hår över för att ge volym..
vad tror ni? Kommer det bli bra eller kommer jag se för "vanlig" ut och borde köra på någon uppsättning som egentligen inte är "jag"?