• Hösten2009

    page med uppklippning bak, hur gör man nåt fint av det?

    Jag har uppklippt bak o längre fram, ungefär som posh i spicegirls fast med ganska lång utväxt nu. Har någon nån ide på hur man kan göra en sådan frisyr festfin?

    Någon kanske tom har någon bild på hur man kan göra en uppsättning el dyl?

    hjälp mig!

  • Svar på tråden page med uppklippning bak, hur gör man nåt fint av det?
  • Tooticki

    Det var sån frisyr jag hade när jag gifte mig, du kan kolla vad min stylist gjorde av det i galleriet!

  • Hösten2009

    Tooticki- åh vad fint... har aldrig tänkt på att jag kan locka det o sätta pärlor i det. Är det isatt löshår eller är det bara ditt hår?

    Har alltid sett mig själv att bli gift med låångt lockigt hår men nu får man väl göra det bästa av det man har.

  • Tooticki

    Tack!
    Det är bara mitt eget hår.

  • socker86

    Jag tycker det är så fint med personer som ha sådan frisyr och bara gör ett par mjuka "skruvar" utav det längre håret i fram.
    I bak skulle det vara snyggt med en lockig uppsättning, du vet så det nästan ser ut som att man satt upp massor av hår.
    Har dock själv långt tjockt hår men så snyggt med kort frisyrer också.

Svar på tråden page med uppklippning bak, hur gör man nåt fint av det?