• 090214

    Fula stolar?

    Hur gör ni med stolarna? Syr ni stolsöverdrag eller lägger ni bara på ngt? Jag har idétorka, tar tacksamt emot alla tips.. Å har ni bilder så blir jag överlycklig..

  • Svar på tråden Fula stolar?
  • Zsarah

    hart läst om flera som syr stolsöverdrag av billiga lakan från ikea:)

  • Zsarah

    sen kan man ju hyra stolsöverdrag eller köpa begagnat om man inte vill sy själv.

  • trampetroll

    Jag har köpt över 100 lakan "knoppa" Ikea som vi bara ska knyta om stolarna, jättelätt, billigt och snyggt. Finns en bild i mitt galleri på hur det ser ut.

  • Gudinnan

    För oss slutade det med att vi hyrde stolar med stolsöverdrag från rent-a-tent, det blev inte alls särskilt dyrt. Stolarna blir riktigt snygga, de ser inte så sköna ut men de funkar att sitta några timmr på, de är vadderade.

  • FrökenHoppsan

    Sydde stolöverdrag själv! Bild finns i mitt galleri..

  • Soon to be wed

    Vi hade stolsöverdrag plus mycket annat gör så mycket för helheten, det är verkligen detaljerna som gör det tycker jag iallafall. Titta gärna på www.brigittegrenfelddt.blogspot.com så kanske ni får ngr tips på detaljer (för vi hade massa )

Svar på tråden Fula stolar?