• Jen82

    Små fötter/skor beställa från Usa?

    Hej.
    Jag har varit och prövat några skor och även de minsta brudskorna i strl 35 var för stora.
    Kan man beställa från Usa?
    Jag har skor från Usa och de är i storlek 3½

    Någon som har beställt över internet och fått skor som passar?
    tips tack

  • Svar på tråden Små fötter/skor beställa från Usa?
  • Jen82

    puffar

    någon bra affär i skåne som säljer små skor ?

  • Lillaliiisa

    Många dansaffärer i sverige har skor i små storlekar. Jag är själv tävlingsdansare och har samma problem. Dansskor är dessutom skönare än andra skor!
    Vet ej om det finns någon i skåne men webbsidorna brukar ha väldigt utförliga mätningstabeller. Dessutom brukar de ha rätt bra koll på storlekarna om man frågar dem!

    Lycka till!

  • lillfraggel1

    Jag har också köpt skor från dansaffär fast i Uppsala. Jag är sjukt nöjd med min super sköna 34.5. Jag beställer också skor från USA till mitt lag varje år men det är gympadojer. Brukar beställa till mig själv samtidigt då alla träningsskor här i Sverige är förstora. Jag brukar beställa från Keapa. Det jobbiga med USA är att man helst ska ha någon man känner som bor där som företaget kan skicka grejerna till och sedan skicka dem privat till Sverige. Man kan inte beställa till Sverige från alla företag. Lycka till

Svar på tråden Små fötter/skor beställa från Usa?