• Rosenlarv

    Bröllopssvit i Karlstad?

    Någon som hade bröllopssviten på stadshotellet i Karlstad och vet vad som ingår i den?

  • Svar på tråden Bröllopssvit i Karlstad?
  • Sweetp

    Som jag har förstått det så har Stadshotellet tre olika bröllopssviter i lite olika stilar och prisklasser... Vi valde dock bröllopssviten på Plaza och den kostar 1.800:-. Men med bröllopspaketet går det på drygt 2.000:- men det är det helt klart värt :)

  • Rosenlarv

    Tack för svaret! Finns den här infon på internet någonstans gällande stadshotellet som du vet? Känns som att jag letat överallt.

  • Sweetp

    Nej inte vad jag vet iaf. Jag mailade eller ringde och fick veta att det tydligen fanns tre olika sviter och att den mest exclusiva redan var bokad då vi gifter oss... Så det blev Plaza´s svit :)

  • Rosenlarv

    När ska ni gifta er? Är allt i planeringen färdigt?

  • Sweetp

    Vi gifter oss den 11/8 kl 15.00

    Alla stora grejjer är klara, det är bara lite finputs kvar... Så skönt att bara kunna slappa och må gott närmare bröllopet :)

Svar på tråden Bröllopssvit i Karlstad?