• Rambomillan

    Hjälp, min vän gifter sig...

    En av mina bästa vänner ska gifta sig borgligt nästa vecka. De ska ha det väldigt litet, vi är bara fyra kompisar som ska vara vittnen, efteråt ska vi till en restaurang och äta lite. Tillsaken hör att jag själv ska gifter mig i sommar, ganska stort och påkostat (hon ska vara min toastmadame, och är väldigt involverad i mitt bröllop) jag känner att jag skulle vilja överraska och suprica henne men nåt kul under "middagen", det är ju ändå hennes stora dag!! Jag har bara brist på fantasi, vad kan jag göra??? Snälla hjälp mig

  • Svar på tråden Hjälp, min vän gifter sig...
  • Joleen

    Skriv ett fint tal, köp en fin present, betala för middagen.

  • Mirranda

    jag såg nån som lagt ut en annons om sångogram här.. får man väl inte riktigt men jag blev alldeles full i skratt! Ska jag definitivt göra någongång för någon. Du kanske kan skicka hem ett sångogram till henne på morgonen, ståendes utanför dörren med en ros mellan tänderna. :)

    Eller ordna med deras transport till restaurangen som en överraskning, häst o vagn eller motorcykeltaxi eller annat skoj.

Svar på tråden Hjälp, min vän gifter sig...