ja. Sov allt vad du kan och försök få andra att hjälpa dig med förberedleserna. Jobbet blir ju svårt, men det finns inget som inte kan vänta om det inte handlar om liv. Prioritera istället.
Så synd om dig, men förhoppningsvis har du fått den lindrigare varianten som försvinner fort. Du har ju två dagar på dig nu, så vila allt du bara orkar! :)
Apropå huskurer kan man undra hur många som verkligen fungerar? Kanske de funkar bäst på det psykiska planet... Men jag har hört att en massage påskyndar processer i kroppen, ex håller man på att bli frisk så går det lite snabbare, och är man påväg att bli sjuk så skyndar massagen på det med.. Kan inte rekomendera det dock eftersom jag inte vet hur det fungerar igentligen. Jag säger återigen, sov allt vad du kan, så ska du se att allt blir bra! Jag håller alla mina tummar för dig och tror verkligen att du ska känna dig piggare på Lördag! Din dag! :) Stor kram.