• gott o blandat

    Skor med hög klack/sula för män

    Jag är någon centimeter längre än min blivande och med skorna jag ska ha till bröllopet blir jag ytterligare några centimeter längre. Killen säger då att han vill ha skor som har en klack eller sula så att han inte ser så kort ut, någon som vet om det går att få tag på?

  • Svar på tråden Skor med hög klack/sula för män
  • robbansjenny

    Måste det vara finskor? Vi ska ha väldigt avslappnad stil på vårt bröllop så min karl ska ha en sorts gummidojja (Helsvart) men som har en sula som är ca 8 cm hög.

  • robbansjenny

    Det e grymt å vara lång men i såna här situationer så e det lite jobbigt eller hur! Man skulle ha lite insideinformation om vart prince handlar sina dojjor!

  • Tiger72

    har inte typ butik med dans skor sådanna med lite klack.

  • Ellte

    Jag har sett en länk här förut med herrskor som har en tjock sula INUTI.. Det ser alltså inte ut som platådojjor men ger ändå killen några centimeter extra. Himla käckt tyckte jag det verkade ;)

  • gott o blandat

    tack för tipsen!

Svar på tråden Skor med hög klack/sula för män