• Akkidakki

    3 Juni 2006

    Äntligen ska vi gifta oss! Här har man gått å väntat på att pojken ska fria i sisådär 2 års tid å äntligen så har han fått tummarna loss! Någon mer som ska gifta sig där omkring?! Alltid kul å höra hur andra planerar! Skriv gärna! Tjing!

  • Svar på tråden 3 Juni 2006
  • Akkidakki

    junibrud2006: bilderna fungerar inte...

  • Akkidakki

    nä...inte denna gången heller...

  • junibrud2006

    Nytt försök från ny mejl. Men det har ju funkat tidigare... Typiskt!

  • weddingphoto

    vet ni vad som blommar den 3:e juni?
    funderar på vilken typ av dekoration vi ska ha

  • junibrud2006

    Beror ju lite på var man bor, men syrener brukar ju blomma lagom till skolavslutningen. Eventuellt kan det finns liljekonvaljer kvar.

  • Akkidakki

    Själv så hoppas ja på liljenkonvaljen... och våra prästkragar i trädgården blomma så pass tidigt i år så de kanske oxå finns!

    Junibrud2006: Fick inte rätt med bilderna igår men ja gjorde själv ett kanon kort!! Blev så nöjd!! Hihi...man e lite pysslig trots allt!!!

  • junibrud2006

    Va kul! Hur ser det ut? Vilka färger? Fick du ordning på den vita texten?

  • Akkidakki

    Nä den vita texten kunde ja glömma. Finns tydligen ingen vit färg i skrivarna. Trodde ja va en självklarhet!! Det blev creméfärgad bakgrung med stämplar i grönt och snöre runt...just nu är de snöret vitt men ja funderar på och kanske köpa de i ljusgrönt så de blir lite kontraster..

  • Akkidakki

    Ja fotar de och skickar till dig så får du ge din åsikt... se om de funkar och skicka på de hållet...

Svar på tråden 3 Juni 2006