Skrev som vanligt för snabbt och pressade in 2.3 stavfel jag såg i efterhand, suck :-/ Var är edit-funktionen när den behövs?
Tack för ditt medhåll lunagarden.
Mernar nu självklart inte att alla som träffat nån via webben gjort fel, ALLA som nätdejtar är ju såklart inte tokytliga och söker nått som inte finns. Är inte alls det som är poängen.
Grejen är bara den att min erfarenhet är den jag beskriver ovan. Jag ser inte bra ut och blir bortdömd efter 5 sekunder. Detta brukar bortförklaras med "men alla tycker inte lika " eller "äh, det är bara ditt självförtroende" eller "ge inte upp, det finns nån för alla" men det är ju bara rökridåer man lägger för att slippa konfronteras med faktumet, en del människor har SVÅRT med detta med dejtning. En del, ex som jag, har gett upp sedan länge och vill inte få pekfingrar viftande mot oss i den frågan. Ens egna erfarenheter smäller oftast högre än andras påståenden, som är mer PK-aktiga än verklighetsbaserade.
Det är enklare att lära sig spela gitarrb om du har en talang åt det håller. Och det är enklare att få napp om man ser bra ut, och detta gäller i synnerhet på webben.
Tyvärr så är det många med "ofördelaktigt" utseende som jag som inte riktigt begriper det och tror att nätdejting är slutet på ensamhet och svaret på allt., Oftast dom stackarna som blir mest knäckta.
För andra passar det utmärkt. Jag delar med mig av min erfarenhet och thats like it