1. Göm
    trådstart

    Spara till DeliciousDela på Facebook

    Ny kinaklänningstråd, igen!

    Mån 25 aug 2008 19:02 Läst 43348 gånger Totalt 1043 svar
    Här pratar vi om allt som har med Kinaklänningar att göra.

    En Kinaklänning är alltså en klännng som man beställer direkt från en fabrik i Kina.


    Tyvärr får vi inte lägga in länkar och tips i trådstarten, men fråga gärna för här finns det många som beställt och redan gift sig i sina klänningar!

    Förra tråden: www.brollopstorget.se/Forum-1-8/m2929732.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2008-11-25 22:00
    Nya tråden: www.brollopstorget.se/Forum-1-81/m3170597.htm...
    1. Myrmor
      Shit alltså tjejer, jag sitter som på nålar, hur himla länge kan det ta för en klänning att ta sig från shanghai???
    2. typ en vecka har det tagit de gånger jag har beställt. hur länge har du väntat?
      Myrmor skrev 2008-11-25 11:56:33 följande:

      Shit alltså tjejer, jag sitter som på nålar, hur himla länge kan det ta för en klänning att ta sig från shanghai???
    3. Myrmor
      den skeppades från shanghai den 21:e, från bergen i kina den 19:e. Framme vilkne dag som helst nu alltså

      bridesilly skrev 2008-11-25 11:59:26 följande:

      typ en vecka har det tagit de gånger jag har beställt. hur länge har du väntat?
    4. japp den borde vara det om den inte fastnar i tullen då, isåfall tar det någon extra dag för dem att skicka inbetalningskort och sånt
      Myrmor skrev 2008-11-25 12:07:04 följande:

      den skeppades från shanghai den 21:e, från bergen i kina den 19:e. Framme vilkne dag som helst nu alltså
    5. Myrmor
      Är så löjligt nyfiken på hur den kommer se ut, om den är katastrof eller superfin? Känner mig som en treåring på julaftons morgon framför granen..
    6. Hej!

      Jag är väldigt nyfiken på era klänningar. Kan man beställa vilket tyg man vill? Provade en klänning igår från Aspera och den kändes och lät som barns galonkläder! Kvinnan i butiken sa inget förrän jag kommenterade tyget och då sa hon att det var fruktansvärt dålig kvalitet, detta var alltså en riktig Aspera dock i de lägre prisklasserna. Men ändå!

      Så jag vill ha en klänning med fint tyg... Så kan man beställa i riktigt siden eller sidentafft?
    7. Myrmor
      nu kom posten..... , ingen avi idag HELLER ... Nu ska jag åka till svägerskan och käka lunch. Bättre lycka imorgon
    8. Riktigt spännande att följa tråden!


      Myrmor skrev 2008-11-25 12:28:23 följande:

      nu kom posten..... , ingen avi idag HELLER ... Nu ska jag åka till svägerskan och käka lunch. Bättre lycka imorgon
    9. makupala
      oh va smidigt! har nämligen aldrig använt mig av paypal tidigare..

      bridesilly skrev 2008-11-24 22:22:46 följande:

      du skriver in hur många usd du ska betala in så räknar den om själv och visar exakt på öret hur mycket som dras från ditt konto. paypal är såå smidigt
    10. Myrmor
      oiiiii Klänningen är nu i stockholm . Tjoho!!! Borde alltså vara här i övermorgon då?
    11. Har startat en ny tråd då denna stängs i natt: www.brollopstorget.se/Forum-1-81/m3170597.htm...
    12. paypal är jättebra för webshopen ser aldrig ditt kontonummer
      makupala skrev 2008-11-25 15:29:28 följande:

      oh va smidigt! har nämligen aldrig använt mig av paypal tidigare..
    13. spännande..jag var såååå spänd och nervös innan jag kunde slita upp paketet med min brudklänning. jag fick vänta dööölänge på min eftersom den kom bort här i sverige.. 12 dagar fick jag vänta efter att den kommit innanför sveriges gräns
      Myrmor skrev 2008-11-25 20:29:07 följande:

      oiiiii Klänningen är nu i stockholm . Tjoho!!! Borde alltså vara här i övermorgon då?
Inte medlem? Logga in för att starta trådar eller skriva inlägg i forumet.
eller
E-post:
Lösenord:
Logga in automatiskt på denna dator

Annat innehåll

Allt om kort och trycksaker