28juli2010
Hmm Funderar skarpt på att starta en "riktig2 blogg till mitt bröllopsbloggande..mycket trevligare om man kan lägga upp bilder och ha en snygg bakgrund el nått...
Jag får fundera vidare och om det blir så dyker adressen upp här
Så länge kan ni ju kika in i mitt galleriet på den kvällsbild jag tog igår...Där mellan träden ska vi vigas iofs inte i solnedgångsljus men vi lär ju få solnedgången under kvällen iaf
ha en bra dag!!
Ingen kommentar
|
I helgen kommer förhoppningsvis/troligtvis inspirationen tillbaka då vi ska till stugan för att vara hundvakt. Det betyder att vi får en hel helg tillsammans jag och min blivande på den plats där vi ska gifta oss och även ha festen. Kommer bli underbart. Vädret verkar ju dessutom bli toppen. Härliga höstdagar på landet väntar
Ingen kommentar
|
Just nu har jag ingen lust alls till planerande eller något som har med bröllopet att göra.
Natten mellan måndag och tisdag så dog mina kusiners mamma. Hon har varit sjuk ett tag men inte jätte dålig så det här sista gick väldigt fort, ett par timmar bara..
...Tragiskt nog är detta inte den första som försvinner från vår gästlista. I somras dog min sambos morbror. Så det här börjar bli riktigt jobbigt. Nu hoppas jag att vi slipper fler bortfall i släkten och att allt flyter på bra.
Ingen kommentar
|
Hej!!
Ja då har man startat sig en bröllopsblogg...Jag har en "vanlig" blogg, men då jag och min älskade håller bröllopet hemligt kan jag inte skriva något där och jag börjar känna ett stort behov av att få ventilera tankar och idéer..så då blir det här! Någon gång i februari kommer jag kopla ihop bloggarna. (länkar dem till varandra)
Vi har kommit en bit på vägen. Datum är bestämt till 28 juli 2010. Plats är fixad och våra föräldrar är underrättade..Menyn är i stort sett klar och drömklänning hittad..frågan är väl om man ska sy upp eller köpa något annat. Buketten har jag en ganska klar bild av, har nog även hittat en frisyr jag kan tänka mig. Jag har börjat tillverka våra inbjudningskort. Ska även göra skalet till festhäftena. Solisten är tillfrågad och därifrån fick vi ett skrikande JA. Resten av våra kära vänner och medhjälpare får reda på allt i början på nästa år då inbjudningarna skickas ut. Våra tänkta toastmasters kommer att tillfrågas i januari.
Det är väl så det ser ut så här långt...
(hmm kan man lägga upp bilder i denna blogg??)
1 kommentar
|
20100515 @ 2009-09-17 21:55:17
Tyvärr inga bilder i bloggen. :( Jag tycker själv det är riktigt tråkigt så därför bloggar jag mer på annat håll.
Vi har ännu inte berättat för varken familj eller vänner men det börjar snart bli dags. :)
- Introduktion
- Statistik
- Mina favoriter
- Nya bloggar
- Senast uppdaterade
- Hem & Fritid
- Hälsa & Vård
- Kultur
- Media
- Personligt
- Senaste bloggarna
- Bröllop
- Carpe diem
- Föräldraskap
- Graviditet
- Husdjur
- Intressen
- Ofrivillig barnlöshet
- Planerar barn
- Relation & Möten
- Reseskildring
- Svenskar utomlands
- Utveckling
- Samhälle
Ingen kommentar 


